[1 CON] Triac SCR BTA41-800B TO-3P 41A 800V (BTA41-800 BTA41)
Thiết Bị Âm Thanh > Khác || [1 CON] Triac SCR BTA41-800B TO-3P 41A 800V (BTA41-800 BTA41)
  • Hỗ trợ xuất hóa đơn đỏ
Giới thiệu [1 CON] Triac SCR BTA41-800B TO-3P 41A 800V (BTA41-800 BTA41)
TRIAC BTA41-800B TO-3P 41A 800V
Thông số kỹ thuật:
Part Status Active
Triac Type Standard
Voltage - Off State 800V
Current - On State (It (RMS)) (Max) 40A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3V
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 400A, 420A
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 50mA
Current - Hold (Ih) (Max) 80mA
Configuration Single
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)